Vesilõikus

Vesilõikusega saab lõigata kõiki tasapinnalisi lehtmaterjale: erinevat metalli, keraamikat, looduskivi, marmorit, komposiitmaterjale, plastmassi, penoplasti, kummi, klaasi, peegelpinda, puitu, paberit. S.t materjale, mille omadused võimaldavad töötlemist tugeva veesurvega (3200 bar), millele on lisatud abrasiivosakesi (spetsiaalne liiv).

Vesilõikus sobib erinevate tööstusharude seadmete (k.a toiduainetööstus, meditsiinitööstus) tootmiseks, kus on vaja tagada täpsus ja lõikepinna kõrge kvaliteet.

Veega lõikamisel ei tekitada materjalile termilisi või keemilisi muudatusi. Veega lõikamisel materjalid ei kuumene ega deformeeru ning keskkonda ei eraldu kahjulikke gaase. Lõikejoa läbimõõt erinevate materjalide puhul on 0,7-1,0 mm, mis annab materjali märgatava kokkuhoiu ja on säästlikum.

Meil on ka saadaval kvaliteedinäidised, et saaksite parema ülevaate milliseid lõikeservasid on võimalik saavutada.

Vesilõikuspink

Meil kasutatav vesilõikus pink Bystronic ByJet Classic on Šveitsi kvaliteediga.

Tööala: 3000 x 6000 mm, mis võimaldab lõigata ka suuri detaile.

Lõigatava materjali paksus: kuni 200 mm, teras kuni 100 mm.

Lõigatava materjali kaal: 2000 kg/m2 kohta, spetsiaalselt tugevdatud seadme raam ja vannirest.

Positsioneerimistäpsus: +/- 0,05 mm/m (lõikamise täpsus sõltub lõigatavast materjalist, selle eeltöötlusest, lehe paksusest ja suurusest ning temperatuuri tõusust).

Materjalid, tarne

Tooteid valmistame nii meie kui ka kliendi materjalist.

Laos on pakkuda erineva paksusega enimlevinud materjale: terast, roostevaba terast, alumiiniumit jm. Olenevalt tellimuse suurusest tasub eelnevalt kontrollida materjali olemasolu laos. Vajadusel tellime materjali juurde, materjalide tellimise tarneajad on tavaliselt 1-2 päeva. Samuti võite alati tulla lõikekeskusesse enda materjaliga.

Joonised, tööfailid

Tellimuse kiireks täitmiseks on oluline kvaliteetne joonis ehk tööfail.

Sobivad vektorgraafika formaadid nagu .dwg, .dxf, .svg, .ai, .cdr, .pdf.

Kujutis peab olema mõõtkavas 1:1.

Nõu võib küsida aadressil: laser@ossmet.ee.

Jooniste koostamisega saame olla teile ka abiks. 

Vesilõikuspingiga lõigatavad materjalid

Vesilõikus võimaldab lõigata suurt hulka erinevaid lehtmaterjale, mis ei karda niiskust ning ei tohi fokusseeritud veejoa surve all puruneda. Lõigatavate materjalide paksus on kuni 200 mm (terase puhul kuni 100 mm). Vesilõikusega saab lõigata praktiliselt kõiki tasapinnalisi materjale, s.h erinevaid metalle, keraamilist plaati, klaasi (mitte karastatud), looduslikku kivi, plastikut, puitmaterjale jms.

Klaasi, loodusliku kivi ning keraamilise plaadi lõikamisel, kui materjalis on pingeid, võivad tekkida mõrad või materjal puruneda. Sellest tingituna soovitame vesilõikusesse tuua materjali varuga.

Vesilõikuse eelised

  • Materjalides ei teki termilisi ja keemilisi muudatusi.
  • Võimalik saavutada ülihea lõikekvaliteet, lõikepind ei vaja järeltöötlust.
  • Võimalik lõigata tuleohtlikke materjale.
  • Keskkonnasäästlik, lõikusega ei teki kõrvalproduktina kahjulikke gaase, minimaalne materjalikadu.

Mis on vesilõikus?

Vesilõikusel juhitakse pumba abil survestatud vesi (3200 bar) läbi peenikese düüsi. Seeläbi tekib tugev ja ühtlase survega veejuga, mille abil saab lõigata erinevaid materjale. Tegemist on mehaanilise protsessiga, kus lõikus toimub füüsilise kontakti ja erosiooni teel. Temperatuurimuutusi ei toimu, termiline mõju materjalile puudub. 

Selleks, et veejuga suudaks lõigata erinevaid materjale, lisame veele abrasiivosakesi. 

Vesilõikuse puhul toimub lõikamine järk-järgult, sirge veejoa abil. Selline lõikemeetod aitab tagada sirge lõike terve materjali ulatuses.