Teie idee ja meie teostus!
Lõikame ja valmistame kõike, mida saab laserlõikuspingiga lõigata.
Valmistame vastavalt kliendi soovidele erinevatest materjalidest reklaamsilte, märke, karpe, valgusteid, meeneid, kingitusi, õppematerjale, mänguasju, erinevaid detaile, prototüüpe ja palju muud.
Meie laserpingiga on võimalik lõigata ja graveerida erinevaid materjale (nt erinevaid laserlõigatavad plastikuid: plex, graveerplast, komposiitgraveerplast jm), puitu, paberit, riiet, nahka jm.
Graveerida saame ka ümaratele detailidele (nt klaasid, tassid, taldrikud, pliiatsid, vaasid, pudelid, pokaalid jm) ning erinevatele tasapinnalistele detailidele (nt sisustusplaadid, peeglid, klaasid, karbid, kodutehnika jm). Samuti saame graveerida teatud metallidele (erinevate sulamite puhul on vajalik eelnev testimine), keraamikale, looduslikele ja kunstkividele jm.
Seade
Kasutame Austria firma Trotec Speedy seeria tippkvaliteediga laserit, mis on mõeldud spetsiaalselt kergete materjalide lõikamiseks ja graveerimiseks.
Laseri tüüp: CO₂, laser.
Tööala: 729 x430 mm.
Lõigatava materjali maksimaalne paksus kuni 20 mm (olenevalt materjalist).
Graveeritava tooriku maksimaalne kõrgus: 170 mm.
Laseri võimsus: 60 vatti.
Materjalid, tarne
Tooteid valmistame nii oma kui ka kliendi materjalist.
Laos on pakkuda erinevaid materjale: vineeri (1-4 mm paksusega), plexi, graveerplasti jm. Olenevalt tellimuse suurusest tasub eelnevalt kontrollida materjali olemasolu laos. Vajadusel tellime materjali juurde, materjalide tellimise tarneajad on tavaliselt 1-2 päeva. Samuti võite alati tulla ka oma materjaliga.
Joonised, tööfailid
Tellimuse kiireks täitmiseks on oluline kvaliteetne joonis ehk tööfail.
Sobivad vektorgraafika formaadid, nagu svg, ai, cdr, pdf.
Kujutis peab olema mõõtkavas 1:1.
Nõu võib küsida aadressil: laser@ossmet.ee
Jooniste koostamisega saame olla teile ka abiks.
Laserlõigatavad materjalid
Puit ja vineer – lõikeserv jääb pruunikas (põletatud), ei aja pindu ega vaja täiendavat järeltöötlust. Vee- ja niiskuskindlat vineeri ei saa laseriga lõigata neis kasutatava liimi tõttu.
Graveerplastikud – valged ja värvilised. Komposiitgraveerplasti ehk mitmekihilise graveerplasti puhul tuleb pealmise kihi mahagraveerimisel nähtavale teist värvi materjalikiht. Nii saab valmistada vastupidavaid graafiliste elementidega tooteid.
Pleksiklaas ehk akrüül – lõikeserv jääb kirgas. Laserlõigatavad on akrüülid kuni paksuseni 20 mm. Plexiklaasi on nii kirgast kui ka värvilist.
Plastikud – laserlõigatavad on polüstüreen, priplak, samuti PET. Plastide puhul soovitame eelnevalt testimist.
Kummid – erinevad kummilaadsed materjalid, mis sisaldavad silikooni vajavad eelnevat testimist.
Nahk – laserlõikus on väga sobiv tehnoloogia naha ja nahktoodete töötlemiseks, laserlõikus sobib keerukate piirjoonte ja perforatsioonide lõikamiseks (lõikepind võiv jääda tahmane). Laseriga saab lõigata nii naturaalset kui kunstnahka. Viimase puhul tuleb enne lõikust teha proov, et leida õiged lõikeparameetrid.
Tekstiilid –nende lõikamisel annab laserlõikus täpsema tulemuse. Laseri puhul ei ole tööriistal mehaanilist kokkupuudet materjaliga, seega materjal püsib paigal ega liigu paigast ära (vajalik eelnev testimine).
Mida saab graveerida?
Lasergraveerida saab mitmetele materjalidele: plastikule, puidule, paberile, riidele, nahale, keraamikale, kivile, klaasile, metallile jm.
Graveerida ei saa väärismetallidele.
Alumiiniumi, kroomitud või nikeldatud materjalide puhul sõltub tulemus sulamist ja vajab eelnevat katsetamist.
Paber ja papp – väga hea laserlõigatav materjal eriliste trükiste, karpide, makettide valmistamiseks.
Mis on laserlõikus?
Laserlõikus on tehnoloogia, mille käigus kasutatakse laserkiirt erinevate materjalide lõikamiseks. Fokusseeritud kiir suunatakse lõigatavale materjalile ning see põletab materjali, jättes alles kvaliteetse pinnaga lõikeserva. Selliselt lõigates on võimalik saavutada detailide suur täpsus ning tööprotsess on lihtne ideest lõpptulemuseni.
Laserlõikuse eelised
- Suur lõikamise kiirus (olenevalt materjali koostisest ja paksusest).
- Peen lõikejoon.
- Puudub mehhaaniline mõjutus töödeldaval materjalil.
Mis on lasergraveerimine?
Lasergraveerimine on tehnoloogia, mille käigus soovitud kujund kantakse pinnale laserkiire abil. Laserkiirega eemaldatakse tootelt pindmine kiht, mille tulemusena muutub materjali värv ja reljeef. Metallide puhul on tegemist keemilise protsessiga, kasutades selleks vastavaid kemikaale. Selle tulemusena muutub graveeritava ala värv, reljeefi ei teki.
Erinevalt käsitsi graveerimisest võimaldab lasertehnoloogia valmistada keerukaid graveeringuid kiiresti ja suures tiraažis.
Lasergraveerimise eelised
- Kõrge täpsus – tagab graveeringute hea kvaliteedi ja täpsuse.
- Vastupidavus – graveeringud on praktiliselt igavesed.
- Kiirus – lasergraveerimine on suhteliselt kiire protsess, mistõttu on võimalik seda teostada vajadusel ja võimalusel ka ootetööna.